400 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Teslimat Seçenekleri

İYİDÜKKAN.COM  -  TESLİMAT

 

İyidükkan.com üzerinden alışveriş yaptığınızda, siparişinizi iki farklı şekilde teslim alabilirsiniz. Bunlar Kargo ile Adrese Teslim almak ve Mağazadan Teslim Almaktır. Alışveriş listenizi (sepetinizi) tamamlayıp ödemeye geçtiğiniz aşamalarda, sistem size tercih ettiğiniz teslim alma şeklini ve bununla ilgili diğer ayrıntıları soracaktır. Aşağıda bu seçeneklerin ayrıntıları yer almaktadır.

Kargo ile Adrese Teslimat

Bu yöntem, mesafeli satışlarda sıklıkla kullanılan yöntemdir. Siparişinizi kargo ile teslim almayı (veya başka birine göndermeyi) tercih ettiğinizde, ödeme işlemini gerçekleştirmenizin ve siparişinizin onaylanmasının ardından sipariş paketiniz İyidükkan.com depomuzda hazırlanır ve sipariş yoğunluğuna bağlı olarak, belirtmiş olduğunuz teslimat adresine 3-4 iş günü içerisinde teslim edilecek şekilde kargoya verilir.

Siparişinizde bulunan ürünlerin KDV dahil toplam tutarı 400 TL ve üzerinde ise, siparişinizin kargo ile gönderiminde nakliye bedeli herhangi bir ücretlendirmeye tabi değildir. Bu tutarın altındaki siparişlerinizde, nakliye bedelini de sizden talep ederiz. Bu bedel, siparişinizin içerik, ağırlık ve hacminden bağımsız olarak KDV dahil 16,90 TL olup, ödenecek toplam tutar hesaplanırken toplam ürün tutarına eklenir. Nakliye bedeli peşin olarak alındığı için adresinize teslim esnasında kargo görevlisinin herhangi bir ücret talebi söz konusu olmayacaktır.

Kargo ile adrese teslimatlarda, teslimat adresi ile fatura adresi farklı olarak seçilebilmektetir. Bu iki adresin farklı olması durumunda siparişiniz için düzenlenen fatura, belirtmiş olduğunuz fatura adresine gönderilecektir. Ürünlerin ve faturanın gönderim işlemleri ayrı ayrı gerçekleşmektedir ve ilgili adreslere farklı zamanlarda teslim edilebilirler.

İyidükkan.com olarak kargo hizmetlerindeki çözüm ortağımız MNG Kargo'dur ve adrese teslimatlar bu firma aracılığıyla gerçekleştirilir. Sipariş paketiniz, kargo firması görevlisine teslim edildikten sonraki süreçler kargo firmasının sorumluluğundadır. Sorularınız için Çağrı Merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Teslim için belirtmiş olduğunuz adresin anlaşılamaması durumunda kargo firması yetkilileri, siparişin belirttiğiniz adrese veya kişiye ulaştırılması için sizinle iletişime geçerler. Siparişinizin teslim edilemeyeceği durumlarda ise müşteri hizmetleri yetkililerimiz devreye girerler ve farklı bir adres belirtmek, siparişinizi bir Tefal Shop mağazasından teslim almak veya siparişinizi iptal etmek seçeneklerini sunmak için sizinle iletişime geçerler. Seçiminiz doğrultusunda sipariş işlemleriniz sürdürülür.

Kargo ile teslimatlar, kural olarak teslimat adresinde belirtilen alıcı kişiye, kimliğini gösterecek fotoğraflı bir belgenin (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) ibrazı neticesinde yapılmaktadır. Ancak teslimat adresinin bir işyeri olması durumunda, işyeri kuralları gereği kargo firması görevlisi, teslimatı imza karşılığı bir ofis karşılama görevlisine yapabilmektedir. Teslimat adresinin bir konut olması durumunda ise kargo görevlileri, inisiyatifleri dahilinde adı belirtilen kişinin birinci dereceden yakınlarına veya aynı evi paylaşan başka bir bireye teslimat yapabilirler. Eğer bu konu ile ilgili bir hassasiyetiniz varsa, siparişinizin ardından vakit geçirmeden Çağrı Merkezimizi arayarak bu bilgiyi kendilerine iletmelisiniz.

Kargo firmaları, adrese teslim şeklinde yapılacak teslimatlarda, adreste herhangi birinin bulunmaması durumunda paketi en yakın kargo şubesine götürmektedirler. Bu gibi durumlarda genellikle alıcı adresindeki kapıya bir not iliştirilir ve paketin hangi şubeye geri götürüldüğü yazılır. Artık alıcının şubeye gelerek paketi teslim alması gerekmektedir. Eğer siparişinizi vermenizin üzerinden 4-5 iş günü geçtiği halde halen belirttiğiniz adrese bir teslimat yapılmadıysa Çağrı Merkezimizi arayarak bilgi talep edebilirsiniz. Cumartesi-Pazar günleri siparişiniz ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadığını, dolayısıyla bu iki günün dahil olduğu sipariş hazırlama ve kargo süreçlerinin Pazartesi gününden itibaren devam edeceğini bilmenizi isteriz.

Kargo ile gelen siparişinizi teslim alırken mümkünse kargo görevlisinin size uzattığı teslim kağıdını imzalamadan kargo paketini görevlinin yanında açarak ürünlerinizin doğruluğunu ve hasarsızlığını kontrol ediniz. Paketinizde herhangi bir eksik veya ürünlerinizde herhangi bir hasar tespit etmeniz halinde bu durumu derhal kargo görevlisi ile birlikte tutanak altına almalı ve paketi aynı görevli aracılığıyla olduğu gibi geri göndermelisiniz. Ardından sürecin çabuk işlemesi adına Çağrı Merkezimizi arayarak durumu bize bildirmenizi veya destek@iyidukkan.com adresine durumu belirten ve sipariş numaranızı da içeren kısa bir e-posta göndermenizi rica ederiz. Paket tarafımıza ulaştıktan ve kontrolleri yapıldıktan sonra müşteri hizmetlerimiz sizinle iletişime geçecek ve en kısa süre içerisinde yeni bir sipariş paketi belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilecektir.

Mağazadan Teslim Almak

Bu yöntem ise İyidükkan.com'un size sunduğu özel bir seçenektir. Bu seçenek ile siparişinizdeki ürünleri, İstanbul Cevahir Avm. Tefal Shop mağazasından teslim alabilirsiniz. Siparişinizi farklı mağazalardan parça parça teslim almanız mümkün değildir,

 

Mağazadan teslim alma seçeneği ile ödemenizi gerçekleştirmenizin ve siparişinizin onaylanmasının ardından sipariş içeriğiniz, 1 saat içerisinde seçtiğiniz mağazada hazırlanacaktır. Yani bilgisayarınızın ekranında siparişinizin onaylandığının bilgisini görmenizin ardından 1 saat sonra seçtiğiniz mağazaya uğrayarak ürünlerinizi teslim alabilirsiniz.
Mağazadan ürünlerinizi teslim almaya giderken yanınızda kimliğinizi gösterecek fotoğraflı bir belge (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) bulundurmanız gerekmektedir. Mağaza yetkilileri, sipariş içeriğini doğru kişiye teslim etmekle yükümlüdürler. Fotoğraflı belgenin ibraz edilemediği durumda, mağaza yetkilileri, ürünleri size teslim etmeme hakkına sahiplerdir. Teslim alacak kişinin, siparişi veren kişiden farklı olması durumunda ise mağaza yetkilileri, sipariş verenin sipariş esnasında belirttiği telefon numarasını arayarak, teslim alacak kişiyi onaylamasını talep ederler. Sipariş verene ulaşılamaması durumunda teslimat yapılmayacaktır.

Siparişinizin faturası teslimatı yapan mağaza tarafından düzenlenir ve ürünler ile birlikte teslim edilir. Mağazadan teslimat, ilgili kişiye, bu fatura üzerine adını-soyadını yazması ve imza atmasına istinaden yapılır. Fatura adresinize ayrıca bir fatura nüshası gönderilmez.
 

Teslimat ile ile ilgili sorularınız için Çağrı Merkezimizi arayarak da bilgi alabilirsiniz.

 

© 2020 ASLAN DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.